Mezőgazdasági hírek

Gyengülés után pattant vissza a kukorica ára

2021. december 8., szerda

Vegyes hangulatban zajlott a kereskedés a terménypiacokon kedden. Chicagóban a búza 0,3 százalékkal, a kukorica pedig 0,4 százalékkal drágult, ám a szójabab ára 0,9 százalékkal, a repcéé pedig 0,4 százalékkal csökkent a Bloomberg adatai szerint. Európában a malmi búza kurzusa stagnál, a repce és a kukorica ára felfelé, a takarmánybúzáé pedig lefelé változott.

A szójabab határidős árjegyzései kedden estek az Egyesült Államokban, az exportpiaci verseny erősödésének jelei miatt, ami a belföldi kínálati növekedéshez vezethet – közölték kereskedők. A januári brazíliai és argentin terméshozam-javulására vonatkozó előrejelzések szintén éreztették hatásukat a piacot.

A kukorica és a búza határidős jegyzései pluszban zártak, miután a nap nagy részét negatív tartományban töltötték, és a kereskedők technikai alapú vásárlásokat figyeltek meg az ülésszak mélypontján. A részvénypiaci rali és az omikron koronavírus-változat terjedésével kapcsolatos aggodalmak enyhülése további támogatást nyújtott a drágulásnak.

“A gabonapiacokat egy kis kötélhúzás érte utal” – vélekedett Jim Gerlach, az indianai székhelyű AC Trading bróker elnöke. “Jelenleg egy határozott tartományokban ragadtunk. Valami nagy dologra lesz szükség ahhoz, hogy kitörjünk ezekből a sávokból.”



Az Anec iparági csoport szerint Brazília decemberben 2,579 millió tonna szójababot exportál, szemben az egy évvel korábbi 161 024 tonnával. Decemberben jellemzően az Egyesült Államok uralja a szójaexport piacát.

A kereskedők azt figyelik, hogy az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) módosítja-e a kínai importkeresletre vonatkozó kilátásait a csütörtökön esedékes havi világpiaci kínálati és keresleti becsléseiben. Az USDA nézete a világ búzamérlegéről szintén az orosz kvótatervek és az Ausztráliában várhatóan nagy, vegyes minőségű termés közelgő betakarítása miatt került a középpontba.

Európában a malmi búza 291,75 euróba, a kukorica 247,25 euróba, a repce 696,25 euróba, a takarmánybúza pedig 226,8 angol fontba került tonnánként a következő határidőre.

Forrás: agroforum.hu