,,Az Agrárközösség Kft.-t magas szakértelem és segítőkészség jellemzi, ezért bátran ajánlom mindenkinek.”
Jelen felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be valamennyi célterület esetén:
1. Mezőgazdasági termelők, akik abban az esetben jogosultak támogatásra, amennyiben igazolják, hogy:
2. Jelen felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására kollektív beruházás keretében is van lehetőség.
Kollektív projektnek minősül a termelői csoport, a termelői szervezet, termelői integrációs szervezet, a mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezet, valamint a szociális szövetkezet által végrehajtott művelet.
Jelen felhívás keretében konzorciumi formában támogatási kérelem benyújtására nincs lehetőség.
A támogatási kérelmek benyújtására 2024. október 15. napjától van lehetőség az alábbiak szerint meghatározott benyújtási szakaszokban:
Támogatás a támogatási kérelem benyújtását megelőzően megkezdett művelethez nem igényelhető.
A támogatási kérelem benyújtását megelőzően megkezdett művelet a támogatási kérelem teljes elutasítását vonja maga után.
A művelet megvalósítását a támogatási kérelem benyújtását követő napon a kedvezményezett saját felelősségére megkezdheti.
A kedvezményezettek csak a támogatási kérelemmel érintett telepen tartott (új telep létesítése esetén tartani tervezett) állatfajjal kapcsolatosan nyújthatnak be támogatási kérelmet. A támogatási kérelem abban az esetben kerülhet jóváhagyásra, ha tartalmaz legalább egy önállóan támogatható tevékenységet.
A felhívás keretében az alábbi tevékenységek támogathatóak önállóan:
1. Baromfitartó telepek korszerűsítése – Baromfifélék (házityúk, pulyka, kacsa, pézsmaréce, lúd, gyöngytyúk) tartásához kapcsolódóan:
2. Sertéstartó telepek korszerűsítése – Sertésfélék (házi sertés, vaddisznó) tartásához kapcsolódóan:
3. Szarvasmarhatartó telepek korszerűsítése – Szarvasmarhafélék (szarvasmarha és bivaly) és bölény tartásához kapcsolódóan:
4. Juh- és kecsketartó telepek korszerűsítése – Juh- és kecskefélék tartásához kapcsolódóan:
5. Egyéb állattartó telepek korszerűsítése – Lófélék (ló, szamár, öszvér), nyúl, méh, húshasznosítású galamb, fürj, strucc, emu, fácán, fogoly, valamint csincsilla tartásához kapcsolódóan:
1 Az állattartó gazdaságokban az energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek:
Az energiahatékonyság javulással járó tevékenység keretében megvalósuló tevékenységek esetén a legalább 10% fajlagos energiahatékonyság javulás teljesítése elvárás.
Épületenergetikai, épületgépészeti és energiaellátást érintő korszerűsítések, felújítások. Azon tevékenységek tartoznak ide, melyek jellegükből adódóan az állattartó telepen belüli energiahatékonyság fokozását szolgálják:
2. Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása:
Azon tevékenységek tartoznak ide, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az állattartó telepen belüli építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával. Fűtési/hűtési energiaigény, használati melegvíz igény, villamos energia igény részbeni vagy teljes kielégítése megújuló energiaforrásból:
A megvalósítandó megújuló energiaforrást hasznosító technológia, létesítmény – biogázüzem kivételével – termelési és tárolási kapacitása nem haladhatja meg az adott fogyasztási hely villamos energia-, illetve az adott telephelyen elérhető fogyasztók együttes hőenergia fogyasztásának kielégítéséhez szükséges energiaigény mértékét (vagyis az előállított energiamennyiség nem lépheti túl a mezőgazdasági üzem éves energiafogyasztását).
A megvalósítandó biogázüzem energiatermelő kapacitása meghaladhatja az adott fogyasztási hely villamos energia-, illetve az adott telephelyen elérhető fogyasztók együttes hőenergia fogyasztásának kielégítéséhez szükséges energiaigény mértékét.
A célterület alapján olyan tevékenységek megvalósítása a cél, melyek által csökken az ammónia és/vagy az üvegház hatású gázok, kibocsátása, javul a levegő minősége, valamint a felszíni és felszín alatti vizek terhelése.
A célterület keretében kizárólag a felhívás 11/A. melléklete szerinti tevékenységek valósíthatók meg.
Trágyatároló kialakítása kizárólag fedett kivitelben és a következő esetekben támogatott:
Férőhelynöveléssel járó beruházás megvalósulása kapcsán, és annak megfelelő kapacitásig, vagyis akkor, ha a támogatási kérelem keretében állatlétszám növekedést feltételező, férőhelynöveléssel együtt járó fejlesztés (is) megvalósul.
1. Állattartó telepek járványvédelmi beruházásainak támogatása – Valamennyi, az 1. célterület esetében felsorolt állatfajok tartásához kapcsolódóan.
a) Építéssel járó, a járványvédelemhez kapcsolódó tevékenységek.
b) Állatbetegségek kockázatát csökkentő eszközök, gépek beszerzése.
A támogatható tevékenységeket a felhívás 12. melléklete tartalmazza.
2. Sertéstartó telepek fejlesztése a farokkurtítás visszaszorítása céljából:
Karámok építése vagy átépítése a sertések mozgási szabadságának növelése, illetve nagyobb férőhely biztosítása érdekében, az alábbi megoldások valamelyikével:
a) A sertés ágazat részére nyújtott állatjóléti támogatások feltételeiről szóló 39/2018. (XII. 13.) AM rendeletben, valamint a sertések védelmére vonatkozó minimumkövetelmények megállapításáról szóló a Tanács 2008/120/EK irányelvében (2008. december 18. ) előírthoz képest legalább 20%-kal nagyobb férőhely biztosítása.
b) A 2008/120/EK irányelvben szereplő értékhez képest legalább 15%-kal nagyobb férőhely biztosítása az alábbi kötelezettségvállalások legalább egyikével együtt:
– többlet szalma biztosítása,
– levegőminőség és hőmérséklet szabályozására alkalmas készülék kiépítése,
– a takarmány összetételének és az ellátásának módjában változtatás,
– egészségi állapot monitorozása,
– részben tömör padlózat biztosítása.
A művelet fizikai befejezésére a támogatási okirat véglegessé válását követő naptól számított legfeljebb 36 hónap áll rendelkezésre.
A kedvezményezettet a művelet fizikai befejezését követően fenntartási kötelezettség terheli a záró kifizetési kérelem elfogadásáról szóló döntés meghozatalától számított 5 évig.
– legalább 200 millió Ft, legfeljebb 5 milliárd Ft.
Az egyes célterületekre vonatkozó további korlátok:
A támogatási döntésben meghatározott támogatási összeg legfeljebb 25 százalékáig, és legfeljebb 500 millió Ft összegig a kedvezményezett kérelemmel előleget igényelhet.
Az előleget kizárólag a művelet megvalósítására lehet felhasználni, és az igénylését követően benyújtott első kifizetési kérelemben annak teljes összegével el kell számolni.
Jelen felhívás keretében egyszeri elszámolásra nincs lehetőség.
Többszöri elszámoló esetén:
A kedvezményezett legalább egy, legfeljebb négy kifizetési kérelmet nyújthat be.
A kedvezményezett köteles a támogatási döntés véglegessé válásától számított
36 hónapon belül a megítélt támogatás legalább 80 %-át elérő vagy meghaladó mértékű támogatás elszámolására irányuló kifizetési kérelmet benyújtani.
További részletekkel kapcsolatban jelentkezzen űrlapunkon keresztül, vagy keressen bennünket az alábbi elérhetőségeink egyikén!
Felső sáv